Web Tasarımı

Web Tasarım günümüzün en etkili ve en düşük maliyetli reklam platformlarından birisidir. Yaptıracağınız web tasarımı ile ürün ve hizmetlerinizi hiç bir maliyet ödemeden müşterilerinize tanıtabilir, yeni müşteriler edinebilirsiniz. Web sitesine sahip olmanın bir çok avantajı bulunmaktadır. Yaptıracağınız web tasarım ile müşterilerinize firmanızın kurumsallığını göstermiş olursunuz. Çalıştığınız müşterilerinizin gözünde imajınızı tazeler, yeni müşteriler edinmek için rakipleriniz karşısında bir adım öne geçersiniz.

Günümüzde internet insanlar arasında hızla yaygınlaşmaktadır. Milyonlarca kişi aynı anda internette dolaşarak istemiş olduğu bilgiye saniyeler içerisinde ulaşabilmektedir. Bu teknoloji ile artık son kullanıcılar bir ürün veya hizmet satın almadan önce mutlaka internet üzerinden arama motorları yardımı ile araştırma yapmaktadır. Bu nedenle web tasarım, firmalar için artık bir gerekliliktir. Firmanız için yaptıracağınız web sitesi ile daha fazla müşteriye ulaşabilir, ürünlerinizin satışını arttırabilirsiniz.

Web tasarımı çok geniş detayları olan bir iş alanıdır. Sıradan yapılmış bir web sitesi sadece görüntü olarak bir anlam ifade etmektedir. Günümüzde internet kullanımı çok üst seviyelerde olduğundan dolayı arama motorları (Google, Yahoo v.b) ile uyumlu siteler her zaman ön planda olmaktadır. Sitenizin gösterişli görünümüne önem vermek yerine, arama motorlarına uyumunu bir şekilde güncel tutmak daha mantıklı olmaktadır. Kurumsal kimlik anlamında bir görünüme sahip olması yeterlidir.

Önceliğimiz arama motorlarına uygun web sitesi yapmaktır. CMS (içerik yönetim sistemi) tabanlı web siteleri hazırlamaktayız. Bu sistemlerin en büyük faydası içerik ekleme, çıkarma ve düzeltme işlemlerinin normal bir bilgisayar kullanıcısı tarafından bile yapılabilecek olmasıdır. Bu tip sitelerin kurulumlarının ve bazı ayarlarının profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Gözden kaçırılan bazı noktalar yüzünden web sitenizin zararlı kod ve saldırılara maruz kalması kaçınılmazdır. Ek olarak güncellemelerin takip edilmesi gerekmektedir. Güvenlik açıklarının kapatılmaması sonucu çok sayıda web sitesinin hacker yani üçüncü kişilerin eline geçtiği görülmektedir.

CMS sistemleri ile ilk defa yapılacak web sitelerinin detayları şu şekildedir :

- 1 adet alan adı kaydı
- 1 adet hosting kaydı
- Web sitesi kurulumu
- Tema seçimi ve yüklenmesi
- Modüllerin, içeriklerin ve resimlerin yüklenmesi
- Arama motorlarına uyumların sağlanması ve güvenlik açıklarının kapatılması
- E-mail adreslerinin ayarlanması
- Yönetim panelinin kullanıcıya öğretilmesi